Terakotowa Armia

To bez wątpienia była sensacja archeologiczna, wcale nie mniejsza niż odkrycie grobu Tutenchamona!


W wielu chińskich starożytnych pismach wspominano, że pierwszy Cesarz Państwa Środka pochowany został z całym dworem, ale interpretowano to raczej jako zwyczaj u ludów stepowych co znaczyło,  że złożono ich w ofierze. Gdy w 1974 r. w wiosce Xiyang miejscowi chłopi zaczęli kopać studnię i wyjęli z ziemi glinianą głowę nie spodziewali się, że trafili na znalezisko jakiego świat nie widział (i które nadal jest odkrywane, więc polecam z zapoznaniem się tej niezwykłej historii). Kilka tysięcy terakotowych żołnierzy, a każdy inaczej ubrany, z innymi rysami twarzy i inną bronią. Fascynujące, pełne magii i niesamowite!  

Dlatego bardzo się ucieszyliśmy, kiedy M grę Terakotowa Armia dostał w prezencie urodzinowym. Mogliśmy choć na chwilę podczas jej rozgrywki przenieść się w czasie…

W grze wcielamy się w najbardziej utalentowanych rzemieślników i artystów, tworzących niezwykłe oddziały Cesarza. Podczas rozgrywki gromadzimy zasoby, szkolimy robotników i zabiegamy o przychylność cesarskich doradców. Każdy z graczy dąży do tego, by odegrać kluczową rolę w budowie terakotowej armii. Choć teoretycznie będziemy działać razem dla dobra wspólnego celu, tylko jedna osoba zostaje zwycięzcą! 

Rozgrywka w Terakotową Armię trwa 5 rund. Podczas każdej z nich umieszczamy robotników i wykonujemy związane z tym akcje aż do momentu wykorzystania wszystkich pionków. Następnie podliczamy punkty i przechodzimy do kolejnej rundy.

W grze występują dwa rodzaje robotników: rzemieślnicy i artyści. Używamy ich do zdobywania surowców, tworzenia wojowników i umieszczania w Mauzoleum. Rodzaj tworzonych figurek ma znaczenie, ponieważ każda z nich pozwala skorzystać z innego rodzaju bonusu.

Punkty otrzymuje się zarówno za obecność (posiadanie co najmniej 1 figurki rodzaju lub co najmniej 1 żetonu surowca, który jest aktualnie punktowany), jak i dominację (największą liczbę figurek lub surowców danego typu). Istotne jest również rozmieszczenie figurek w konkretnych rzędach i sektorach planszy, a cele z tym związane zmieniają się z rundy na rundę.

To jak! Podejmujesz wyzwanie! 😊










Spodobał Ci się tekst?

·         To teraz czas na Ciebie 😊  Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie;

·         Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka; 

·         Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z   innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją   pracę;  

·         Bądźmy w kontakcie, obserwuj mój blog oraz polub mnie na Facebooku i Instagramie.


Komentarze